تبلیغات
حساب یار - حسابداری چیست؟
صفحه نخست          ارسال پیام به مدیر         عضویت در سایت           دیدن پیام های خود
" حساب یار، یار شما دانشجویان حسابداری عزیز «پیام حساب یار» حساب یار در تاریخ 28/7/1386 رسما كار خود را آغاز كرد «پیام حساب یار» عضویت در حساب یار «پیام حساب یار» حسابداری چیست؟ «پیام حساب یار» پیام مدیر حساب یار را بخوانید «پیام حساب یار» "

پیام مدیر

سلام، خوبید، خوشید، در سلامتی كامل به سر می برید.
در مورد وبلاگ بگم: دیگه از خبرنامه خبری نیست تا بهتون ایمیل بزنیم، عوضش یك سیستم جدید به نام عضویت در حساب یار براتون ساختیم، تا دیگه به ایمیلتون سر نزنید، مستقیم به حساب كاربری خود برید و خبر و پیام های خصوصی خود را بخوانید. برای دیدن خصوصیات كنترل پنل اعضا بر روی خصوصیات كنترل پنل اعضا كلیك كنید.
برای ثبت نام هم در پنل خبرنامه بر روی عضویت در سایت كلیك كنید.
در مورد مطالب سایت بگم: هدف اصلی ما این است كه: سرعت در بیان و مفاهیم درس و از همه مهمتر به طور خلاصه، به طوری كه با مراجعه به هر قسمت از مطالب، نیازی به خواندن مطالب قبلی و بعدی آن نباشد.
البته لازم به تذكر است كه این روش بستگی به نویسندگان سایت دارد، ولی هدف اصلی ما همون مواردی است كه ذكر كردم.
در مورد شكل بالا هم بگم كه اگر وقتی من در یاهو آنلاین بودم می توانید مستقیمن با خودم صوحبت كنید. بزودی در همین قسمت آنلاین بودن تمام نویسنده ها قرار می گیرد.
و در آخر از آقای امیر جذاب تشكر می كنیم، كه استارت كار را از تاریخ 28/7/1386 زد، كه با عنوان حسابداری چیست؟ شروع می شود.

مطالب پیشین


حسابداری چیست؟
حسبداری زبان تجارت است. آشنایی ناقص با این زبان و درک ضعیف ازاهدافی که باید در انتقال پیام های تجاری به عهده گیرد، کنترل مالی و تصمیمات مدیریتی را به سطح نازلی تنزل می دهد
تعداد وسیعی از دانشجیان کشور در رشته های حسابداری، مدیریتی، اقتصادی، مهندسی، و دیگر علاقه مندانی که در جستجوی درک مفاهیم مالی و بنیان گذاری دانش حسابداری خود هستند برای اولین بار به اصول حسابداری مراجعه میکنند. علایق مشترک تمامی این افراد آنست که یاد بگیرند چگونه اطلاعات حسابداری را بخوانند ، ارزیابی کنند و بر اساس آن تصمیم گیری کنند.
حسابداری چیست؟
حسابداری سیستمی است که فعالیتهای واحد تجاری را اندازه گیری می کند، سپس این اطلاعات را در قالب گزارش ها پردازش می کند و در نهایت نتایج فعالیت و عمل کرد واحد تجاری را به تصمیم گیرندگان ارائه می دهد . به همین دلیل حسابداری را "زبان تجارت =The language of business " نامیده اند. شما هر چقدر بهتر این زبان را یاد بگیرید، بهتر می توانید بر وضعیت مالی زندگی خود تسلط داشته باشید . تحقیقاتی که اخیرا بر روی تعدادی از مدیران صورت گرفته است ، نشان می دهد که آنها معتقدند آموزش رشته حسابداری به دانشجویان ، بسیار مهمتر از سایر رشته هایی است که به نحوی با تجارت سروکار دارند. برنامه ریزی مالی ، استقراض ها ، مالیت بر درآمد و سرمایه گذاری ها تماما بر یک سیستم اطلاعاتی که ما آن را سیستم حسابداری می نامیم استوار است . یکی از مهمترین محصولات سیستم اطلاعاتی حسابداری ، صورتهای مالی است که می توان تصمیم گیری در افراد را ارتقاء دهد. صورتهای مالی مدارکی هستند که وضعیت افراد یا واحدها تجاری را در قالب مقادیر پولی گزارش می کنند. آیا مؤسسه ما سودآور بوده است؟ آیا باید افراد جدیدی را استخدام کنیم؟ آیا می توانیم اجاره مؤسسه را بپردازیم؟ پاسخ صحیح چنین سئوالاتی را می توان از سیستم حسابداری پرسید.
منبع:اصول حسابداری(1) تألیف:چارلز هورن گرن ، والتر هاریسون و مایکل رابینسون ترجمه: دکتر ایرج نوروش

نوشته شده توسط امیر جذاب در شنبه 28 مهر 1386 و ساعت 11:10 ق.ظ [ + ]| نظرات ( )
طراحی قالب از امیر باقری .                                                                                                                            HESABYAR Version 1.2 beta © Copyright 2007